Blog

Prázdniny jsou tady

4. 7. 2022 / Aktuality

Letní prázdniny právě začaly, my si bereme na pár dní celorestaurační dovolenou, abychom pak od 12. 7. mohli fungovat opět v plné síle.

Načerpat síly, oddechnout si, trochu se přeladit a jede se dál. Tak to máme asi všichni. Léto budiž pozdraveno, též slunce, chladivá voda, čerstvý vzduch, dostatek dobré kávy, stolní hry a jiné bezstarostné letní zábavy, žádné stresy a neodkladné povinnosti...

Tak nějak si představujeme ideální léto a přejeme vám i sobě, aby takové opravdu bylo.

Na brzkou viděnou zase od 12. 7. 2022

Váš team Pasta&Café Romana 

VESELÉ VELIKONOCE

14. 4. 2022 / Aktuality

Jak prožít největší křesťanský svátek roku?

Růže k lásce schůdeček

26. 1. 2022 / Aktuality

Pamatujete na legendární komedii, ve kterém hrála důležitou roli láska a pak také kondiciogram a boj proti korupci? Dnes můžeme s jistotou potvrdit, že růže jsou nejen symbolem vřelé náklonnosti, ale také lidskému tělu i duchu přidávají množství prospěšných látek. Jak jste určitě už zaznemanali, naše restaurace okvětní plátky růží v létě hojně používá, neboť je pravdou, že květ jakékoli běžné růže (pokud není chemicky ošetřen proti škůdcům a plísním), je opravdovou lahůdkou. Okvětními plátky růže dekorujeme mnohé pokrmy sladké i slané kuchyně a pochutnávají si na nich i ty nejmlsnější jazýčky....

PF 2022

10. 12. 2021 / Aktuality

Vážení hosté naší restaurace, milí přátelé,

děkujeme vám všem za přízeň a důvěru v každý jednotlivý den tohoto zvláštního roku, a zároveň přejeme pevné zdraví a hojnost všeho, co se nedá v penězích vyjádřit.

Těšíme se na to, až se běh věcí opět stane normálním a budeme moci zase společně fungovat bez omezení.

S úctou celý Pasta Romana team

Čas na Bachovy květy

11. 10. 2021 / Aktuality

Název „Bachova květová terapie“ má v podvědomí mnoho z nás. Co se ale za jménem Dr. Bacha a jeho převratného objevu vztahu květin a lidského zdraví ukrývá doopravdy? To je na mnohahodinové povídání, proto se pokusím alespoň v několika řádcích nastínit to nejpodstatnější. Především to, že posláním Dr.Bacha se stala touha do života lidí navrátit duchovní význam a radost.

Káva SAULA

24. 5. 2021 / Aktuality

S velkou radostí přijímáme do rodiny našich dodavatelů španělskou společnost SAULA, tradičního výrobce pražené zrnkové kávy.

HURÁ NA ZAHRÁDKU

14. 5. 2021 / Aktuality

V půlce máje můžeme na zahrádky! Sláva...

PF 2021

17. 12. 2020 / Aktuality

Rok se s rokem sešel a ani se nechce věřit, že loni touhle dobou jsme absolutně netušili, co nám "dvacítky" přinesou. A že toho bylo!

Stravenky SODEXO od 14. 9. 2020

13. 9. 2020 / Aktuality

Chtěli jste u nás platit stravenkama? Nyní je zde tato možnost. Podepsali jsme smlouvu se společností SODEXO a od 14. 9. už vše funguje

Fettuccini carbonara - jak na ně

26. 7. 2020 / Recepty

Sto kuchařů, sto různých postupů a sto zaručených tvrzení, že "takhle je to správně a jinak to být nemůže". To jsou těstoviny (pasta) na tradiční způsob "carbonara". V čem se ale těch sto kuchařů shodne je, že do nich rozhodně nepatří smetana. Někteří pak přidávají celá vejce, jiní jen žloutky. Nicméně můžeme být v klidu, ani Italové samotní se neshodnou, která "carbonara" je ta jediná pravá. My přinášíme náš recept, osvědčený a "testovaný" na tisících strávníků. Kromě kvalitních ingrediencí pak je nutné správné načasovaní jednotlivých techologických operací, což ostatně dosvědčí i nejeden zapálený kuchtík u domácího sporáku. Jdete do toho?