Odkud bereme zboží

PASTA&CAFÉ ROMANA v Havířově je doslova splněným snem. Nabízíme to nejlepší z tradičního evropského farmaření, které se neobejde bez zkušeností ověřených celými generacemi, bez tvrdé lidské práce, nesmírné trpělivosti a radosti z výsledku. Inspirovali jsme se jednoduchostí, krásou a chutěmi původní středomořské kuchyně, která, co do kvality vstupních surovin, nesnese žádné kompromisy.

Naši hlavní nabídku, námi manufakturně vyrobené těstoviny, Vám můžeme servírovat s mnoha chutnými omáčkami dle původních receptur nebo jen s ručně zpracovávaným panenským olivovým olejem.

Pečlivý výběr veškerých surovin je ostatně i naší osobní filozofií platnou také pro ostatní produkty včetně kávy a čaje. Upřednostňujeme malé a ekologické farmy, protože pouze z poctivého základu se dá vyrobit potravina zcela přirozené, lahodné chuti a navíc lehce stravitelná. Drobní, certifikovaní výrobci, kteří tvoří stále výraznější protiváhu masové produkce, jsou i u nás zárukou čerstvosti a výjimečné kvality bez nutnosti používat chuťové boostery a stabilizátory. Vše je v souladu s přírodou a jejími zákonitostmi, které se z dlouhodobého hlediska nevyplácí obcházet.

I naše bylinky, ovoce a zelenina, jež pěstujeme v čistém prostředí na třinácti hektarech luk, zahrad, pastvin a sadů v srdci Valašska, chutnají prostě božsky. A že člověku navíc prospívají? O tom již asi ani není nutné se rozepisovat.

 

 

Na našich pozemcích hospodaříme zcela přirozeně. Aby přirozenost byla zachována, nechybí samozřejmě ani zvířata, a to hlavně pastevečtí psi (Petty a Bena), kteří mají vše pod dohledem. Hnojivo používáme koňské, zajišťují nám jej Harpa a Mona. Trávu spásají kamerunské ovce, v chráněném výběhu se procházejí spokojené slepice z certifikovaného chovu, které Vám, našim hostům, snášejí ta nejlepší vajíčka.

Většinu potravin nakupujeme od dodavatelů, které osobně známe a jejichž kvalitu máme prověřenou. Kvalita totiž začíná u surovin.